O akcji „Razem Dla Piotra”

„Razem dla Piotra” to akcja, która została zapoczątkowana 7 lutego 2013 roku, dzień później powstała na Facebookowym profilu założonym przez Damiana Andrzejewskiego, kolegę Piotra Sznury. Jej celem jest zorganizowanie pomocy  Sznurkowi (tak nazywają Piotra przyjaciele), który cierpi na zespół zamknięcia zdiagnozowany u niego w 2012 roku.

 

O Akcji

Zespół zamknięcia charakteryzuje się tym, że w sparaliżowanym ciele jest uwięziony sprawny umysł. W przypadku Piotra umysł człowieka niebywale utalentowanego, wrażliwego i w 100% oddanego swej pasji – muzyce. Sznurek porozumiewa się z otoczeniem mrugając powiekami. Dwa mrugnięcia na „nie”, cztery mrugnięcia na „tak”. Gdy czyta mu się alfabet wskazuje litery mrugając. Tworzy w ten sposób wyrazy i całe zdania. Dokładnie tak jak bohater filmu „Motyl i skafander”. Nie ma lekko, ale się nie poddaje. Podobnie jego najbliżsi. Tak jak oni, wierzymy, że Piotr do nas wróci. Są ludzie, którzy tego dokonali.

 

Początkowo staraliśmy się zebrać fundusze na zakup specjalnego urządzenia za pomocą którego Piotr, będzie mógł porozumiewać się z otoczeniem wykorzystując ruch gałek ocznych. Koszt zakupu takiego sprzętu to +/- 30 000 zł. Ten cel udało się już osiągnąć dzięki Zakonowi Posługujących Chorym Ojców Kamilianów oraz Instytutowi Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Piotr właśnie uczy się obsługi zakupionego urządzenia.

 

 Teraz gromadzimy środki na codzienną pielęgnację i intensywną rehabilitację, która daje nadzieję na odzyskanie sprawności przez Piotra. Dziennie na te cele potrzeba 200 zł.

 

Choć na początku było nas niewielu, teraz profil „Razem dla Piotra” skupia wokół Sznurka ponad 2700 osób i każdego dnia przybywa kilka kolejnych. Akcja zatacza coraz szersze kręgi, a historia Piotra pojawia się w coraz większej ilości wydawnictw i programów telewizyjnych.

 

Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens, dołącz do nas i pomóż Piotrowi. Razem dla Piotra możemy więcej!

Pozdrawiamy – Przyjaciele Piotra